Jaroslav Hustoles

Saxofonista

  • safoxon
  • klarinet
  • zpěv 3 hlasů
  • improvizace

Narodil jsem se v Praze profesionálním zpěvákům, členům Pěveckého sboru Československého rozhlasu. Od dětství jsem byl veden k hudbě. Ve čtrnácti letech jsem si zvolil klarinet. Po dvou letech soukromého studa u prvního klarinetisty České filharmonie Karla Dlouhého, jsem úspěšně udělal zkoušky na Státní konzervatoř v Praze a vystudoval s vyznamenáním hlavní obor, klasický klarinet. Už za studií mě kromě klasické a komorní hudby začal zajímat swing i jazz a tím pádem i saxofon.

V pátém ročníku konzervatoře jsem již hrál s orchestrem Slávy Kunsta, který nahrával v Československém rozhlase a televizi. Po škole jsem hrál dva roky v Divadle na Vinohradech a v r. 1969 jsem udělal konkurz do orchestru činohry Národního divadla, kde působím dodnes. Součastně po úspěšném konkurzu jsem byl také deset let zaměstnán ve Filmovém symfonickém orchestru.

Kromě četného externího účinkování v mnoha Big bandech a kapelách, jsem se začal věnovat také klasickému saxofonu a založil v r.1978 s profesorem Pražské konzervatoře J. Stárkem a kolegy z ND Pražské saxofonové kvarteto, v té době první komorní soubor toho druhu ve východním bloku. S tímto souborem jsme nahráli 28 premier českých skladatelů, koncertovali několikrát na Pražském jaru a natočili dlouhohrající desku, která v Torontu získala cenu roku.

Kromě četných koncertů s Českou Filharmonií, FOKem, Rozhlasovými symfoniky a dalšími tělesy, jsem začal hrát před dvaceti lety s Tomášem Kirschnerem i lehčí můzu a založili  jsme Blue Moon Band s Jaroslavem Šimečkem. K tomuto tělesu se v roce 2006 připojila i zpěvačka Ava Chrtková.

Copyright © 2009-2019 BLUEMOONBAND hudební skupina, živá hudba, kapela na ples, hudba na svatbu. Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořila a adminuje Umělecká agentura THOMAS, s.r.o.